Wiedza i wieloletnie doświadczenie jakie zdobyliśmy tworząc nasze oprogramowanie wykorzystane zostały wielokrotnie w zrealizowanych dużych projektach przemysłowych. Przykłady to: symulacja CNC sterowań maszyn różnych znanych producentów, kompleksowe cykle obróbkowe tokarskie i frezarskie dla sterowań CNC, symulacja maszyn numerycznych do szlifowania.
Wspólnie ze znanymi niemieckimi i międzynarodowymi producentami sterowań i obrabiarek CNC stworzyliśmy wiele skutecznych i efektywnych rozwiązań, które znalazły zastosowanie w dydaktyce i w przemyśle.

MTS oprócz swojego klasycznego produktu jakim jest oprogramowanie dydaktyczno-przemysłowe do uczenia się programowania i do programowania obrabiarek sterowanych numerycznie oferuje również oprogramowanie specjalne tworzone do konkretnych projektów na zlecenie klienta, oprogramowanie techniczne do pomiarów, układów sterowania i regulacji, z analizą graficzną.

W rozwiązaniach specjalnych do integracji naszego oprogramowania symulacyjnego z innymi programami i do modelowania obrabiarek oraz narzędzi i mocowań oferujemy elementy naszego oprogramowania w formie aplikacji API (Application Interfaces).