TopTrain

TopTrain to moduł e-learningowy do uczenia się zagadnień związanych z programowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie. Swym zakresem obejmuje tematykę od podstaw obróbki CNC na tokarkach i frezarkach aż po obróbkę na centrach obróbkowych tokarskich z napędzanymi narzędziami frezarskimi i centrach obróbkowych frezarskich z wychylnymi i obrotowymi stołami.

Bazą systemu jest neutralny język programowania MTS ISO. Jest on standardem egzaminacyjnym w Niemczech i nosi tam nazwę PAL. TopTrain może być użytkowany jako samodzielny produkt lub jako rozszerzenie systemu MTS. Jest zinegrowany z symulatorem toczenia i frezowania. Oznacza to, że poszczególne zagadnienia i ćwiczenia prezentowane są w formie interaktywnej symulacji w przestrzeni trójwymiarowej obrabiarki tak, jak w symulatorach: toczenia TopTurn i frezowania TopMill. Wykorzystać go można na każdym etapie i poziomie uczenia się programowania obrabiarek CNC.

Na zakończenie poszczególnych rozdziałów uczący się wykonuje ćwiczenia polegające na uzupełnianiu tekstów (programów). System na bieżąco weryfikuje poprawność wpisów a po zakończeniu ćwiczenia umożliwia symulację działania programu w trójwymiarowej przestrzeni maszyny.

Oprócz modułu e-learningowego TopTrain dla neutralnego języka programowania MTS ISO dostępny jest także dla języków programowania: Fanuc, Haas i Mazak.

 

Nagrodzony nagrodą